„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
wtorek wśród oktawy po Zesłaniu Ducha Świętego [1 kl.]
To ogłoszenie jest już nieaktualne – zobacz listę komunikatów z bieżącego roku
Warszawa

wyjazd na święcenia kapłańskie do Zaitzkofen

początek 29.06.2018 r. (piątek)

miejsce Warszawa

Aktualizacja 21.05.2018: brak wolnych miejsc.

Aktualizacja 8.05.2018: zapisy na wyjazd przyjmujemy do 17 maja br.

30 czerwca br. (sobota) w seminarium duchownym w Zaitzkofen w Bawarii diakon Jakub Wawrzyn FSSPX przyjmie święcenia kapłańskie. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych, zostanie zorganizowany wyjazd autokarem na tę uroczystość.

Autokar wyjechałby z warszawskiego przeoratu w piątek wieczorem; wierni z innych miejscowości mogliby dołączyć w Łodzi lub Wrocławiu. Podróż trwa kilkanaście godzin. Msza ze święceniami zaczyna się w sobotę o godz. 9 rano i trwa do ok. 13.00; potem jest możliwość otrzymania błogosławieństwa prymicyjnego oraz udziału w pontyfikalnych nieszporach. Odjazd z powrotem ok. godz. 18; przyjazd do Warszawy w niedzielę (1 lipca) rano, co oznacza, że dwie noce trzeba będzie spędzić w autokarze.

We wsi Zaitzkofen nie ma sklepu spożywczego ani restauracji, a na straganie przy seminarium będzie można kupić tylko kiełbasę z bułką i napoje, zatem warto zabrać ze sobą zapasy żywności.

Orientacyjny koszt przejazdu wynosi 200–250 zł za osobę i jest zależny od liczby zgłoszeń. Wstępnie zainteresowanych prosimy o pilne zgłaszanie się drogą mailową lub telefonicznie do przeoratu.

komunikat dodany: 19.04.2018

Pozostałe komunikaty dla tego miejsca

Komunikaty duszpasterskie dla wszystkich kaplic

13–17.06 rekolekcje dla kobiet [Bajerze]
16–22.08 obóz wędrowny dla chłopców [Beskid Żywiecki]
22–28.08 obóz wędrowny dla dziewcząt [Beskid Żywiecki]