„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
dzień ferialny [4 kl.]
To ogłoszenie jest już nieaktualne – zobacz listę komunikatów z bieżącego roku

rekolekcje montfortańskie

początek 21.10.2010 r. (czwartek), godz. 07.15

koniec 24.10.2010 r. (niedziela)

miejsce kaplica pw. Chrystusa Króla, Bajerze

Rekolekcje maryjne dla mężczyzn i kobiet wg Traktatu o doskonałym nabożeństwie do N.M.Panny św. Ludwika Marii Grignionaa de Montfort.

Ważne uwagi:

  1. Rekolekcje rozpoczynają się 21 października Mszą św. o godz. 7.15. Przyjazd i zakwaterowanie od 20 października wieczorem (najpóźniej przyjazd 21 października rano do godz. 9.00).
  2. Zakończenie rekolekcji: 24 października o godz. 15.00.
  3. Uczestnicy zobowiązują się do udziału w całych rekolekcjach, tj. od samego początku do końca. Rekolekcje odbywają się w całkowitym milczeniu. Celem rekolekcji jest przygotowanie się (lub odnowienie) do Aktu całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce N.M.Panny wg św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort (zob. modlitewnik Te Deum, s. 178–180).
  4. Należy zgłosić się przynajmniej 7 dni przed rozpoczęciem rekolekcji. Zgłoszenie przyjmuje br. Krzysztof w przeoracie w Warszawie, telefonicznie lub e-mailem
  5. Należy przywieźć ze sobą śpiwór lub pościel.
  6. Należy zabrać ze sobą w miarę możliwości Traktat o doskonałym nabożeństwie do N.M.Panny, modlitewnik, zeszyt i długopis. Brakujące pozycje można nabyć na miejscu przed rozpoczęciem rekolekcji.
  7. Koszt rekolekcji: co łaska (dla informacji: utrzymanie jednej osoby – wyżywienie, koszty eksploatacyjne etc. – wynosi min. 35 zł dziennie).
  8. Istnieje ograniczona możliwość dojazdu z przeoratu warszawskiego do Bajerza. Zgłoszenia chętnych będą przyjmowane, dopóki będą wolne miejsca.
Wskazówki dojazdu do domu rekolekcyjnego w Bajerzu znajdują się na osobnej stronie.
komunikat dodany: 05.09.2010

Pozostałe komunikaty dla tego miejsca

Komunikaty duszpasterskie dla wszystkich kaplic

16–22.08 obóz wędrowny dla chłopców [Beskid Żywiecki]
22–28.08 obóz wędrowny dla dziewcząt [Beskid Żywiecki]