Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X
4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]

Częstochowa

Centrum św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

ul. Tomasza Wilsona 30, lok. B2

tradycja.czestochowa@gmail.com

Msze św.

Komunikaty duszpasterskie

Brak innych komunikatów

zobacz komunikaty z całego roku dla tego miejsca

Porządek nabożeństw

niedziele
12.00
różaniec/Godzinki (możliwość przystąpienia do spowiedzi)
12.30
Msza św.
po Mszy św.
katecheza dla dorosłych
1. soboty miesiąca
18.00
Msza św.

Lokalizacja

Idąc pieszo od Jasnej Góry Alejami Najświętszej Maryi Panny (w dół), należy skręcić w pierwszą ulicę w lewo za torami tramwajowymi znajdującymi się na wysokości „II alei”. Kaplica znajduje się w jednym z lokali przy ul. Wilsona 30, około 500 metrów od Alej NMP. Wejście furtką lub bramą wjazdową (jeżeli jest otwarta).

Parking

Lokal posiada własny parking zamykany automatyczną bramą, mogący pomieścić około 100 samochodów, dostępny w weekendy oraz w tygodniu po godzinach pracy.

W najbliższym czasie wjazd i wyjazd z parkingu (ze względu na konieczność obsługi bramy wjazdowej przez jednego z wiernych) będzie możliwy o określonych godzinach. Dla ułatwienia odróżnienia wiernych od przypadkowych poszukiwaczy parkingu prosimy o umieszczenie za przednią szybą serca wandejskiego. Wjazd będzie możliwy od godziny 11:50 do 12:20.

Przy ulicy Wilsona znajduje się również niewielki parking miejski (bezpłatny w weekendy).

Na odcinku od głównej drogi do bramy panuje zakaz parkowania. Prosimy również nie zatrzymywać auta zbyt blisko bramy wjazdowej – czujniki nie pozwolą się jej otworzyć!

Dojazd komunikacją miejską

Dojazd z Jasnej Góry:

  • Linia autobusowa numer 31 w kierunku Piłsudskiego (z przystanku „Jasna Góra 1” znajdującego się przy ul. 7 Kamienic). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.
  • Linia autobusowa numer 21 w kierunku Olsztyńska (z przystanku „Jasna Góra 2” znajdującego się przy ul. św. Barbary). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.
  • Linia autobusowa numer 22 w kierunku Gombrowicza (z przystanku „Jasna Góra 1” znajdującego się przy ul. 7 Kamienic). Należy wysiąść na przystanku „Plac Biegańskiego 03”, a następnie przejść pieszo około 1000 metrów.

Dojazd z dworca PKP Częstochowa Główna:

Dworzec Główny PKP znajduje się około 1000 metrów od ulicy Wilsona 30, to zaledwie jeden przystanek liniami tramwajowymi nr nr 1, 2 lub 3 (należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”).

Dojazd z dworca PKP Częstochowa Stradom:

  • Linia autobusowa numer 23 w kierunku Piłsudskiego (z przystanku „Stradom-Dworzec PKP 02”) oraz Linia autobusowa numer 37 w kierunku Tesco (z przystanku „Stradom-Dworzec PKP 01”). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.

Można również dojechać liniami autobusowymi numer 14 w kierunku Rząsawa oraz numer 17 w kierunku Wyczerpy-Osiedle. Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”.

Galeria zdjęć

Komunikaty duszpasterskie dotyczące wszystkich miejsc

09.07 obóz wakacyjny dla chłopców [Ochotnica Dolna]
18.07 obóz wakacyjny dla dziewcząt [Ochotnica Dolna]
16–23.08 obóz wędrowny dla chłopców [Pieniny i Beskid Sądecki]
23–30.08 obóz wędrowny dla dziewcząt [Pieniny i Beskid Sądecki]
04–11.11 pielgrzymka do Rzymu [Rzym]