„Na świecie ucisk mieć będziecie; ale ufajcie, jam zwyciężył świat” Jan 16,33
śś. Kosmy i Damiana, Męczenników [3 kl.]

Częstochowa

Centrum św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

ul. Tomasza Wilsona 30, lokal B2

tradycja.czestochowa@gmail.com

Msze św.

Komunikaty duszpasterskie

zobacz komunikaty z całego roku dla tego miejsca

Komunikaty duszpasterskie dla wszystkich kaplic

20–22.10 spotkanie integracyjne dziewcząt [Warszawa]
28.11–04.12 pielgrzymka do Ziemi Świętej [Ziemia Święta]

Dodatkowe informacje

Porządek nabożeństw

niedziele
12.00
różaniec/Godzinki (możliwość przystąpienia do spowiedzi)
12.30
Msza św.
po Mszy św.
katecheza dla dorosłych

Lokalizacja

Idąc pieszo od Jasnej Góry Alejami Najświętszej Maryi Panny (w dół), należy skręcić w pierwszą ulicę w lewo za torami tramwajowymi znajdującymi się na wysokości „II alei”. Kaplica znajduje się w jednym z lokali przy ul. Wilsona 30, około 500 metrów od Alij NMP. Wejście furtką lub bramą wjazdową (jeżeli jest otwarta).

Parking

Lokal posiada własny parking zamykany automatyczną bramą, mogący pomieścić około 100 samochodów, dostępny w weekendy oraz w tygodniu po godzinach pracy.

W najbliższym czasie wjazd i wyjazd z parkingu (ze względu na konieczność obsługi bramy wjazdowej przez jednego z wiernych) będzie możliwy o określonych godzinach. Dla ułatwienia odróżnienia wiernych od przypadkowych poszukiwaczy parkingów prosimy o umieszczenie za przednią szybą serca wandejskiego. Wjazd będzie możliwy od godziny 11:50 do 12:20.

Przy ulicy Wilsona znajduje się również niewielki parking miejski (bezpłatny w weekendy).

Na odcinku od głównej drogi do bramy panuje zakaz parkowania. Prosimy również nie zatrzymywać auta zbyt blisko bramy wjazdowej – czujniki nie pozwolą się jej otworzyć!

Dojazd komunikacją miejską

Dojazd z Jasnej Góry:

  • Linia autobusowa numer 31 w kierunku Piłsudskiego (z przystanku „Jasna Góra 1” znajdującego się przy ul. 7 Kamienic). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.
  • Linia autobusowa numer 21 w kierunku Olsztyńska (z przystanku „Jasna Góra 2” znajdującego się przy ul. św. Barbary). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.
  • Linia autobusowa numer 22 w kierunku Gombrowicza (z przystanku „Jasna Góra 1” znajdującego się przy ul. 7 Kamienic). Należy wysiąść na przystanku „Plac Biegańskiego 03”, a następnie przejść pieszo około 1000 metrów.

Dojazd z dworca PKP Częstochowa Główna:

Dworzec Główny PKP znajduje się około 1000 metrów od ulicy Wilsona 30, to zaledwie jeden przystanek liniami tramwajowymi nr nr 1, 2 lub 3 (należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”).

Dojazd z dworca PKP Częstochowa Stradom:

  • Linia autobusowa numer 23 w kierunku Piłsudskiego (z przystanku „Stradom-Dworzec PKP 02”) oraz Linia autobusowa numer 37 w kierunku Tesco (z przystanku „Stradom-Dworzec PKP 01”). Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”, a następnie przejść pieszo około 600 metrów.

Można również dojechać liniami autobusowymi numer 14 w kierunku Rząsawa oraz numer 17 w kierunku Wyczerpy-Osiedle. Należy wysiąść na przystanku „II Aleja Najświętszej Maryi Panny”.

Galeria zdjęć